Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Vandret langs elva

Historie: Bjørn Lilleeng fra Østensjø historielag sto på Bryn stasjon. Mange stoppet for å se på historiske bilder og høre om blatn annet Sarabråten. Foto: Trine Dahl-Johansen
Bestill bildet Kjøp bilde

  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Fakler: Langsmed hele Alnaelva var det satt ut fakler. Foto: Trine Dahl-Johansen Bestill bildet Kjøp bilde

Store og små: Folk i alle aldre gikk den stemningsfulle turen. Foto: Trine Dahl-Johansen Bestill bildet Kjøp bilde

Høst: Vegetasjonen ved Brynsfossen har skiftet til høstfarger. Foto: Trine Dahl-Johansen Bestill bildet Kjøp bilde

Torsdag vandret tusenvis av mennesker langsmed Alnaelva. Hele veien lyste fakler og viste vei.

BRYN/SVARTDALEN: Hele Alnaelva er rundt 14 km lang, så de fleste valgte å gå etapper i sitt nærmiljø. Mange startet fra Bryn og vandret ned til Kværnerbyen.


Stemningsfullt

Langsmed hele elva var alle lysene skrudd av, men det var satt ut fakler, som lyste vei. Det var en god hjelp for de som ikke var så godt kjent. Når kvelden seg på ble det riktig så stemningsfullt å vandre mens man hørte Alnaelva bruse seg gjennom blant annet Brynsfossen.


Lærte østensjøhistorie

Lokale aktører og grupper sørget for underholdning mange steder på veien. Her kunne man blant annet stoppe og lytte til kor, Harekrishna-sang, trubadur og fløytespill. Til og med heks og spådame kunne man besøke. I skogen hadde speiderne tenkt bål og grillet pinnebrød og ved Bryn stasjon sto Østensjø historielag. Mange stoppet opp der for å lære mer om historien til de ulike stedene, som for eksempel Sarabråten. Interessen var også stor for medlemsbladet deres og alle de historiske bildene de hadde å vise fram.


Flott skue

På stien ned mot Svartdalsparken var det til tider trangt om plassen. Folk i alle aldre hadde tatt turen ut for å få med seg vandringen, og de ble ikke skuffet. Alnaelvas venner hadde pyntet broer og grener uti vannet med fakler, noe mange syntes var veldig stemningsfullt og vakkert. I Svartdalsparken hadde de pyntet hele parken med fakler, noe var et flott skue.


Publisert lørdag 19. september 2009 kl. 06:00.

Annonse

Kommentarer (0)

Kommentere denne saken?

Kommentere denne saken? Si din mening!
Skriv inn koden til venstre i feltet under:

» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.

Jeg har lest og akseptert www.noblad.nos regler for kommentarer.

Snarveier

Hendelseskart

Hendelseskart

Se hvor det skjer.

Skattesøk

Skattesøk

Søk i skattelistene.

Nettgjest

Nettgjest

Les svarene fra våre nettgjester.

Bolig & interiør

Bolig & interiør

Les mer på våre bolig-sider.

Siste nytt - Nordstrand

Gravkransene lagt på Kafè UtsiktenGravkransene lagt på Kafè Utsikten

Et makabert syn møtte en forferdet turgåer på Kafè Utsikten i dag. Et vell av gravkranser dandert...

+ Flere

Siste nytt - Østensjø

Røykla kirkenRøykla kirken

Fargesprakende lys, røykmaskiner og en salig blanding av tøff rock og orgelpop snudde opp ned på...

+ Flere

Siste nytt - Søndre Nordstrand

Gir gass på nyttGir gass på nytt

Jørgen Jørgensen (17) var lei alt som het skole og utdanning. Redningen fant han på Osloungdommens...

+ Flere

Skattelistene 2008

Søk i skattelistene
for 2008

Dagens spørsmål

Nyheter på tv/radio

NRK Alltid nyheter: 09:50 Analysis
SR P2: 10:00 Ekonyheter
NRK Alltid nyheter: 10:00 Dagsnytt
P3: 10:00 P3nyheter
P2: 10:00 Dagsnytt

» Gå til TV Guiden

Annonse