De siste nøtter: FOTO: NRK

De siste nøtter

Roald Øyen fra Malmøya geleider i år seerne gjennom sin 27. og siste sesong som programleder for Påskenøtter på NRK.

Roald Øyen

  • Født 12. september 1940.
  • Begynte som programleder i quiz-serien Bit for bit, bilde for bilde i 1977, et program som gikk til tidlig på 1980-tallet.
  • Siden 1984 har han vært programleder for det årlige konkuranseprogrammet Påskenøtter, og fra 1992 Julenøtter.
  • Begynte i NRK på midten av sekstitallet hvor han ble programsekretær i fjernsynets barne- og ungdomsavdeling. Han har også jobbet bak kameraet på programmet som På direkten (1965), Rundkast om kringkasting (1976) og Den spanske flue (1990).
  • Øyen er ellers kjent som en lidenskapelig flyentusiast og er medlem av Oslo Flyveklubb.

Kilde: Wikipedia

 

Annonse

OSLO: I følge Se og Hør er årsaken at han snart blir pensjonist.

- Jeg har hatt et fantastisk arbeidsliv i NRK og jeg har jo holdt på med dette her i 27 år. Mange vil nok si at det er en grei jobb å ha - å reise rundt og lage disse nøttene. Jeg er egentlig bare takknemlig for at jeg har fått lov til å holde på.

Dette sa Roald Øyen i «Fredag» på TV 2 26. mars.

Nøttegeneralen medgir at han synes det er trist å måtte slutte.

 

 

Annonse