Nordstrands BladKultur
Klare til innsats: Oslo-deltakerne er klare for UKM-festival i Trondheim i helgen. FOTO: Silje Jenack og Bjørn Sebastian Bjune
OSLO S: Klokken er 13.15, det er fredag, og stemningen er spent blant UKM-deltakerne på Oslo S før avreise til UKM-festivalen i Trondheim.
UKM (Ungdommens KulturMønstring) er et talentshow og kulturtiltak for ungdom. Tidligere har de 26 deltakere vært med på to mønstringer, en i lokalområdet og en fylkesmønstring. Der de har deltatt med alt fra dans og sang til kunst og flerkameraproduksjon.
Blant rundt 200 deltakere har disse blitt plukket ut til Trondheim.
Da vi spurte guttene i The Rewinders om de var bekymret for bagasjen svarte de «nei», for de var mer opptatt av å dra på jentejakt.
Etter to korte informasjonsmøter var alle vel ombord i NSB toget, vogn 446 hvor deltakerne har funnet seg til rette.
Matti og Mos10 som skal opptre med rap på festivalen har kjøpt med seg hele 25 cheeseburgere, til den syv timer lange togturen.
LES MER OM THE REWINDERS, MATTI OG MOS10: Imponerte hele Oslo
Silje og Bjørn Sebastian rapporterer direkte fra festivalen - FØLG MED!
LES OGSÅ: Vant 10.000 kroner med panteflasker
Publisert fredag 18. juni 2010 kl. 16:01.
Sist oppdatert søndag 20. juni 2010 kl. 19:51.
Giftmotstanderne dømt – retten godtok ikke nødrett
Motstanderne mot gift-deponeringen i Oslofjorden er dømt etter miljøaksjoner, men anker saken. Petter Stordalen mener dommen er svært trist.
Det er ingen etnisk norske elever igjen på første trinn på Rommen skole.
Skole på VIP-tribunen
Elever ved Kristelig Gymnasium kan ha kjemitimer og følge sportsarrangementer samtidig, nå i nye flotte lokaler rett ved Bislett stadion.
– Tomtebytte vil gi unik sjanse
Ved en tilfeldighet oppdaget Ap-politikere at avtalen om et makeskifte mellom kommunen og Oslo Havn holdt på å gå i vasken.
(12 bilder)
(30 bilder)
(15 bilder)
(33 bilder)
Bakkerud gård under Lambertseter
Nordstrands Blad fra 26. februar 1960 hadde en artikkel om Bakkerud gård med overskriftene: «Har mistet jordveien – nedriving fryktes.» Utviklingen krever sin rett, men vi gruer, sier ekteparet Svenningsen.
Bækkelagshøiden. En Fodgjængers Optegnelser.
Dette var overskriften på en liten artikkel i Akers-Posten fra 9. april 1910, altså temmelig nøyaktig 100 år siden. Her har vært litt av en utvikling, jeg tør nesten ikke tenke på hvorledes det blir her om nye 100 år.
Moro med flåte i søledammen
Jeg tror at unger "i gamle dager" hadde mer gøy den gang fritiden ikke var organisert av voksne, eller hva sier dere lesere? Det er heller ikke tvil om at guttene ønsket at skulle være både gutter og jenter i klassen.
| 3sat: | 06:20 | Kulturzeit |
|---|---|---|
| NRK Alltid nyheter: | 07:25 | Morgenkåseriet |
| P2: | 08:05 | Kulturnytt |
| 3sat: | 09:05 | Kulturzeit |
| DR1: | 10:00 | DR2 Premiere |
Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 23:00