Annonse

Søk

Hvor vil du søke?

+ Innhold A-Å

Aleksandra vant Talentiaden

Vinneren:

Aleksandra Sinead Griffiths fra Rugdeberget.
Bestill bildet Kjøp bilde


  • Del på nettet
  • Tips en venn via epost
  • Skriv ut

Tips oss »

Flinke musikere:

Ingerid Skeide, Aleksandra Sinead Griffiths, Einar Kyvig Bauge, Eira Sjaastad Huse og Hillevi Herrestad.
Bestill bildet Kjøp bilde

Det ble pianist Aleksandra Sinead Griffiths fra Søndre Nordstrand som vant Nordstrand Rotary Klubbs Musikkonkurranse sist uke.

SØNDRE NORDSTRAND: – Hun har valgt et særdeles krevende repertoar – som ble fremført med stor briljans, var juryens dom. Dermed kunne 18-åringen fra Rugdeberget motta 15 000 kroner fra Rotary samt 2 500 for publikumsprisen.

Aleksandra har spilt piano og klaver siden hun var liten, og er for tiden elev ved Foss vgs. Hunhar deltatt i Ungdommens Musikkmesterskap tidligere, der hun kan vise til 1. pris i regionfinalen og 2. pris i landsfinalen. Vinneren spilte "Dans nr. 1 fra de fantastiske dansene" av Shostakovich og "Polichinell" av Rachmaninov under konkurransen, som fant sted i aulaen ved Nordstrand videregående skole sist onsdag.

Salen var nær fullsatt, og president Nils Vogt i Nordstrand Rotary Klubb regner med at arrangementet blir en tradisjon. De hadde fått med seg en fagjury ledet av Erik Bjørhei, generalsekretær i Norges Barne- og Ungdomskorforbund, allsidig musiker bosatt på Ljan. De andre er Kristin Orestad, leder i Musikkens Studieforbund og Torill Møller Sandøe, en velkjent skikkelse i Nordstrands sang- og musikkliv. Konferansier for kvelden var Kai Rosenberg.

Andre premie gikk til Einar Kyvig Bauge, også han 18 år, bosatt i Lunaveien. Han begynte å spille i skoleorkesteret på Nordstrand, og har senere begynt på Barratt Dues Musikkinstitutt. Han er likhet med Aleksandra elev ved musikklinjen ved Foss.

Tredje premie gikk til Eira Sjaastad Huse, også hun født 1990, bosatt i Enebakkveien på Søndre Nordstrand. Hun har sunget og spilt piano siden hun var åtte år, vært med i barnekoret i Operaen og går i likhet med de andre vinnerne også ved musikklinja på Foss.


Publisert torsdag 26. mars 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert torsdag 26. mars 2009 kl. 09:42.

Annonse

Kommentarer



» Les reglene i sin helhet og hvordan vi håndterer overvåkningen.


Toppsaker dittOslo.no

Rema 1000 Butikksjef fotfulgte polske turister

Handleturen på Rema 1000 ble et heller ugjestmildt møte med Norge.

Tonje Danielson Høstjakt på menn

Nordstrandsjenta Tonje Danielson (28) er en av åtte bønder som skal jakte på kjærligheten på TV2 i høst.

Lottovinner Skrapte seg rik!

Biodun Omoyeba Ehis trodde ikke sine egne øyne da hun skrapte Flaxloddet hjemme ved kjøkkenbordet. I løpet av et par sekunder var 25-åringen blitt eier av en bil til 600.000 kroner.

Truende asfaltarbeidere Aggresive, truende og berusede

Manglerudpolitiet har nå innført nulltoleranse overfor de såkalte «asfaltarbeiderne».

Snarveier

Skattelister Skattesøk

Søk i skattelistene.

Nettgjest Nettgjest

Les svarene fra våre nettgjester.

Eiendomsbasen Eiendomsbasen

Sjekk hva boligen til naboen ble solgt for.

Oslobloggen Oslobloggen

Les våre blogger på Oslobloggen

Teppejakt: Teppesvindlerne herjer igjen

To av Nordstrands Blads lesere vil igjen advare mot pågående teppesvindlere. Og de er ikke alene om å ha dårlige opplevelser.

+ Flere

rusken Rusken tok saken

Først brant russebussen på parkeringsplassen ved Skulleruddumpa. Deretter tok det lang tid før vraket ble fjernet. Men en søppelhaug ble liggende. Så kom Rusken torsdag formiddag.

+ Flere

Slått ned: Slått ned på parkeringsplass

En 22 år gammel mann ble natt til tirsdag slått ned på Holmlia.

+ Flere

Søk i skattelistene
for 2008

Nyheter på tv/radio

NRK Alltid nyheter: 20:00 Dagsnytt
P1: 20:00 Dagsnytt
CNN: 20:00 Quest Means Business
BBC World: 20:00 World News Today
Sky News: 20:00 Sky.Com News

» Gå til TV Guiden

Annonse

Export =