Nordstrands BladNyheter
Visuelt: Det er gjort mye arbeid med å tegne fremtidige løsninger i skultur-og kulturminneparken. Her en ny utsiktsplass. (Illustrasjon: Bjørbekk&Lindheim)
EKEBERG: Arrangør av møtet er Eikabergtinget sammen med Nordstrands Blad og Christian Ringnes.
– Vi tror dette møtet blir veldig spennende for mange, sier redaktør Ivar Brynildsen i Nordstrands Blad.
Avisen har vært engasjert i utviklingen av Ekeberg i mange år, og dette er ikke første gang avisen er med på å invitere lokalbefolkningen til åpne møter.
– Erfaringen er at folk i området er veldig opptatt av hva som skjer i forhold til arkeologi, turstier, EKT, Ekeberg hovedgård, Stamhuset, Sjømannsskolen, Ekebergrestauranten og nå også skulpturpark og gondolbane, sier Brynildsen.
Han lover at de som kommer til Sjømannsskolen onsdag klokken 19 vil få førstehåndskunnskap om alt som skjer av planlegging i disse dager, og dermed få solid bakgrunn for egne meninger, som en annen avis pleide å reklamere med.
Publisert mandag 15. mars 2010 kl. 22:00.
Sist oppdatert onsdag 17. mars 2010 kl. 11:42.
Mindreårig gutt innrømmer overgrepet
Politiet har i dag hentet inn en mindreårig gutt, som har erkjent voldtekten av 8-åringen på Skøyen skole.
Leter etter ung gutt etter voldtekt
Politiet leter etter en ung gutt etter den angivelige voldtekten av en åtte år gammel gutt på Skøyen skole tirsdag.
Lørdag kan de vinne i Oslo Spektrum
Denne uken slipper MGPjr-håpene i Basic Warning tre musikkvideoer. Lørdag gjelder det i Oslo Spektrum.
– Østkanten har både det beste og det verste
Tone Tellevik Dahl (Ap) tar nominasjons- «striden» i partiet med knusende ro. Det gjør hun ikke når vi spør om levekårsforskjeller.
Skattesøk
Søk i skattelistene.
Nettgjest
Les svarene fra våre nettgjester.
Eiendomsbasen
Sjekk hva boligen til naboen ble solgt for.
Oslobloggen
Les våre blogger på Oslobloggen
(17 bilder)
(29 bilder)
(14 bilder)
(14 bilder)
30 år på Nordseter
Nordseter borettslag fyller tretti år denne sommeren.
Hard kamp om rekkehusene
Mange hundre tusen over takst. Det er resultatet når rekkehus blir solgt på Oppsal, Ulsrud, Hellerud og Bøler.
Renere avrenning fra snødeponiet
Ganske raskt på nyåret ble snødeponiet på Åsland fylt opp. Restene vil nok bli liggende inn i ny sesong.
| SVT HD: | 12:05 | Debatt (1) |
|---|---|---|
| SVT 1: | 12:05 | Debatt (1) |
| NRK Alltid nyheter: | 12:07 | Alltid Nyheter |
| TV2 Danmark: | 12:10 | Regionale nyheder |
| DR1: | 12:10 | Jersild Live |