Deltakere på Norway Cup har fått frastjålet verdier på skolene der de bor. ILLUSTRASJONSFOTO

Fire skoler rundstjålet på Norway Cup

Tre oslogutter på 19 år vil bli siktet for omfattende Norway Cup-tyverier. Politiet har funnet tyvegods til en verdi av 70.000 kroner.

Stasjonssjef Gro Smedsrud på Manglerud poltistasjon. ARKIVFOTO

Annonse

EKEBERG: De tre unge mennene har brutt seg inn på fire skoler: Karlsrud, Ellingsrud, Kampen og Vålerenga.

Del på Facebook

– I natt klarte vi å finne dem, og vi sikter disse tre personene for innbruddene, forteller stasjonssjef Gro Smedsrud på Manglerud politistasjon, på telefon fra Ekebergsletta.

Innbruddstyvene fikk med seg store verdier. Blant annet tok de PC-er og Ipoder.

Samtidig som stasjonssjefen oppfordrer alle til å passe bedre på tingene sine, medgir hun at det er vanskelig å sikre alt.

– Sånn er det, dessverre. Tyvene har klatret inn gjennom åpne vinduer på skolene, sier Smedsrud.

Tyvegodset leveres raskt tilbake til sine rettmessige eiere, noe Smedsrud setter stor pris på.

– Blant annet er et tysk lag i ferd med å få tilbake tingene sine, og de vil få alt før de forlater landet. Det gjør tilbakeleveringen langt enklere, sier stasjonssjefen.

KLIKK HER, OG LES ALLE VÅRE NORWAY CUP-SAKER!
 

 

Annonse