Nordstrands BladNyheter
Mister trygghetsfølelsen: En 92 år gammel dame har brukket lårhalsen etter at hun forskanset seg mot inntrengere i Prinsdal. (Foto: Arne Vidar Jenssen )
Kjøp bilde
PRINSDAL: Nordstrands Blad fortalte på sin nettsider sist uke om inntrengere som kom seg inn til tre eldre i Lerdalsjordet borettslag i Prinsdal.
Nå har det kommet frem at de har vært hos en til - og den 92 år gamle damen som bodde i denne leiligheten, har det gått riktig ille med.
Hun hadde ikke fortalt da politiet gikk runden at hun også hadde hatt besøk. Men etter noen dager kontaktet hun datteren sin. Da kom det frem at hun ikke bare hadde blitt frastjålet penger, men også fått en stygg ripe i trygghetsfølelsen sin.
For etter at hun hadde hatt inntrengerne på besøk, hadde hun forskanset seg ved å sette en benk foran inngangsdøren. Denne hadde hun snublet i - og brukket lårhalsen i fallet. Dermed havnet hun på Ullevål sykehus.
– Vi er fremdeles på jakt etter to personer som vi både mener å vite hvem er og har kjennetegn på bilen deres, sier John Vee ved Manglerud politistasjon.
Publisert onsdag 28. juli 2010 kl. 15:00.
Sist oppdatert torsdag 29. juli 2010 kl. 09:25.
Giftmotstanderne dømt – retten godtok ikke nødrett
Motstanderne mot gift-deponeringen i Oslofjorden er dømt etter miljøaksjoner, men anker saken. Petter Stordalen mener dommen er svært trist.
Det er ingen etnisk norske elever igjen på første trinn på Rommen skole.
Skole på VIP-tribunen
Elever ved Kristelig Gymnasium kan ha kjemitimer og følge sportsarrangementer samtidig, nå i nye flotte lokaler rett ved Bislett stadion.
– Tomtebytte vil gi unik sjanse
Ved en tilfeldighet oppdaget Ap-politikere at avtalen om et makeskifte mellom kommunen og Oslo Havn holdt på å gå i vasken.
Skattesøk
Søk i skattelistene.
Nettgjest
Les svarene fra våre nettgjester.
Eiendomsbasen
Sjekk hva boligen til naboen ble solgt for.
Oslobloggen
Les våre blogger på Oslobloggen
(17 bilder)
(29 bilder)
(14 bilder)
(14 bilder)
Trafikk på høring
I morgen kveld skal bydelsutvalget enes om innholdet i trafikkplanen før den sendes på høring.
Obos vil bygge ut Bogerud
Obos ønsker å videreutvikle Bogerud senter med tre blokker på opptil syv etasjer, samt noen flere forretninger.
Vil ha info-møte om Åsland-området
Det er mange planer for Åsland-området, og nå er Gjersrud/Stensrud-utbyggingen tatt opp av skuffen igjen. Dette krever informasjon.
| P1: | 05:45 | Værmelding med varsel for fiskebankene |
|---|---|---|
| TV4: | 05:50 | Nyhetsmorgon |
| SVT HD: | 06:00 | Rapport |
| NRK Klassisk: | 06:00 | Dagsnytt |
| TV8: | 06:00 | Deutsche Welle Journal |
Kommentering tilgjengelig mellom kl. 07:00 og kl. 23:00