DØDE PÅ STEDET: Det er satt opp blomster utenfor Mosseveien 221–223 for å minnes den 59 år gamle mannen som torsdag omkom da han kom ut i veibanen og ble påkjørt av en semitrailer. (FOTO: ØYSTEIN DAHL JOHANSEN)

Kom ut i veibanen og hektet i trailer

Fotgjengeren (59) som ble drept på Mosseveien torsdag i forrige uke kom ut i veibanen og hektet i en forbipasserende semitrailer.

Annonse

MOSSEVEIEN: Ulykken skjedde like ved Mosseveien 221–223.

Del på Facebook

– To menn kom gående nordover på fortauet langs Mosseveien. De var synlig og åpenbart beruset. Den ene av dem kom ut i veibanen og hektet i en forbipasserende semitrailer og ble dratt under hjulet. Han døde på stedet, sier politioverbetjent Knut Nysæter som er leder av trafikkavsnittet i Oslo politidistrikt.

Les også: Mann (59) drept etter trailerpåkjørsel ved Katten

Semitraileren som var på tur sørover ble kjørt av en dansk sjåfør. Han er nå avhørt, men har returnert til Danmark.

– Umiddelbart kan ikke sjåføren klandres for ulykken, sier Nysæter.

Politiet fikk melding om ulykken klokken 11.50 og veien var i en lengre periode stengt forbi ulykkesstedet.

 

Annonse