Nordstrands BladNyheter
Historie: Bjørn Lilleeng fra Østensjø historielag sto på Bryn stasjon. Mange stoppet for å se på historiske bilder og høre om blatn annet Sarabråten. Foto: Trine Dahl-Johansen
Kjøp bilde
Fakler: Langsmed hele Alnaelva var det satt ut fakler. Foto: Trine Dahl-Johansen
Kjøp bilde
Store og små: Folk i alle aldre gikk den stemningsfulle turen. Foto: Trine Dahl-Johansen
Kjøp bilde
Høst: Vegetasjonen ved Brynsfossen har skiftet til høstfarger. Foto: Trine Dahl-Johansen
Kjøp bilde
BRYN/SVARTDALEN: Hele Alnaelva er rundt 14 km lang, så de fleste valgte å gå etapper i sitt nærmiljø. Mange startet fra Bryn og vandret ned til Kværnerbyen.
Langsmed hele elva var alle lysene skrudd av, men det var satt ut fakler, som lyste vei. Det var en god hjelp for de som ikke var så godt kjent. Når kvelden seg på ble det riktig så stemningsfullt å vandre mens man hørte Alnaelva bruse seg gjennom blant annet Brynsfossen.
Lokale aktører og grupper sørget for underholdning mange steder på veien. Her kunne man blant annet stoppe og lytte til kor, Harekrishna-sang, trubadur og fløytespill. Til og med heks og spådame kunne man besøke. I skogen hadde speiderne tenkt bål og grillet pinnebrød og ved Bryn stasjon sto Østensjø historielag. Mange stoppet opp der for å lære mer om historien til de ulike stedene, som for eksempel Sarabråten. Interessen var også stor for medlemsbladet deres og alle de historiske bildene de hadde å vise fram.
På stien ned mot Svartdalsparken var det til tider trangt om plassen. Folk i alle aldre hadde tatt turen ut for å få med seg vandringen, og de ble ikke skuffet. Alnaelvas venner hadde pyntet broer og grener uti vannet med fakler, noe mange syntes var veldig stemningsfullt og vakkert. I Svartdalsparken hadde de pyntet hele parken med fakler, noe var et flott skue.
Publisert lørdag 19. september 2009 kl. 00:00.
Sist oppdatert lørdag 19. september 2009 kl. 12:58.
Mindreårig gutt innrømmer overgrepet
Politiet har i dag hentet inn en mindreårig gutt, som har erkjent voldtekten av 8-åringen på Skøyen skole.
Leter etter ung gutt etter voldtekt
Politiet leter etter en ung gutt etter den angivelige voldtekten av en åtte år gammel gutt på Skøyen skole tirsdag.
Lørdag kan de vinne i Oslo Spektrum
Denne uken slipper MGPjr-håpene i Basic Warning tre musikkvideoer. Lørdag gjelder det i Oslo Spektrum.
– Østkanten har både det beste og det verste
Tone Tellevik Dahl (Ap) tar nominasjons- «striden» i partiet med knusende ro. Det gjør hun ikke når vi spør om levekårsforskjeller.
Skattesøk
Søk i skattelistene.
Nettgjest
Les svarene fra våre nettgjester.
Eiendomsbasen
Sjekk hva boligen til naboen ble solgt for.
Oslobloggen
Les våre blogger på Oslobloggen
(17 bilder)
(29 bilder)
(14 bilder)
(14 bilder)
Norsk 95-åring med verdensrenommé
Fredag rundet den verdenskjente komponisten Knut Nystedt 95 år.
Hard kamp om rekkehusene
Mange hundre tusen over takst. Det er resultatet når rekkehus blir solgt på Oppsal, Ulsrud, Hellerud og Bøler.
Renere avrenning fra snødeponiet
Ganske raskt på nyåret ble snødeponiet på Åsland fylt opp. Restene vil nok bli liggende inn i ny sesong.
| Al Jazeera Int.: | 12:30 | Riz Khan |
|---|---|---|
| TV2 Nyhetskanalen: | 12:30 | Innblikk |
| BBC World: | 12:30 | World Business Report |
| Sky News: | 12:30 | Sky News Today |
| DR1: | 12:35 | Aftenshowet |