Nordstrands BladSport
Mats Frøshaug har spilt for Norge, men ambisjonene kommer i andre rekke når han ikke er frisk.
Kjøp bilde
Mats Frøshaug (til h.) har ikke fått noen diagnose på hva som feiler ham.
Kjøp bilde
Manglerud: – Jeg blir svimmel og svimer av. Dette er noe jeg har slitt med i to år, forteller 21-åringen til Nordstrands Blad.
Manglerud-gutten var 16 år gammel da han begynte på hockeygymnas i Sunna i nærheten av Karlstad. Der gikk han i to år, og tok det siste året i Linköping.
Han har vært Linköping-spiller i tre år, men var i fjor også på utlån til Sparta og Luleå. Nå satser han på å fullføre sesongen med barndomsklubben Manglerud Star. Sykdommen har gjort at han ikke har fått spilt noe denne sesongen før han kom tilbake til Norge. Kampen mot Lørenskog var hans sjuende for de grønne og gule.
– Men jeg har trent og holdt meg i form, forteller han.
21-åringen har ikke fått noen diagnose, til tross for en rekke tester.
– Dette ødelegger fælt for meg. Svimmelheten kommer og går, jeg kan ha det et par uker, så kan det være helt borte et par måneder.
– Jeg får ikke presset meg fram og trent ordentlig, legger han til.
Mats Frøshaug spilte på det norske A-landslaget som kom til kvartfinalen i VM for to år siden. Etter det ble han draftet av NHL-klubben Vancouver Canucks.
– Det vil si at de har rettighetene på meg i to år. Rettighetene går ut etter sesongslutt, og klubben vil ha meg over for å ta noen tester.
– Hva er planene dine videre?
– Jeg har kontrakt med Linköping ut sesongen. Det jeg må fokusere på er å bli frisk. Jeg klarer ikke å presterere hundre prosent på dette nivået slik situasjonen er nå.
Manglerud-gutten har ingen konkrete planer for idrettskarrieren. Sykdommen gjør det hele usikkert.
– Ambisjonene er satt i andre rekke så lenge jeg ikke er frisk. Jeg må trene godt og se positivt på situasjonen og ikke gi opp.
Manglerud Star fikk et mål imot etter halvannet minutts spill mot Lørenskog.
Romerikslaget scoret ett mål i hver periode, uten at hjemmelaget klarte å kvittere. Manglerud Star lyktes ikke foran mål, heller ikke i power play.
– De spilte smart og var bedre enn oss i dag. Det kunne blitt verre, men vi hadde en god keeper. Men vi vinner ikke kamper hvis vi ikke gir hundre prosent, mener forwarden som Manglerud Star har på hjemlån.
Publisert mandag 08. februar 2010 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 08. februar 2010 kl. 09:48.
Mindreårig gutt innrømmer overgrepet
Politiet har i dag hentet inn en mindreårig gutt, som har erkjent voldtekten av 8-åringen på Skøyen skole.
Leter etter ung gutt etter voldtekt
Politiet leter etter en ung gutt etter den angivelige voldtekten av en åtte år gammel gutt på Skøyen skole tirsdag.
Lørdag kan de vinne i Oslo Spektrum
Denne uken slipper MGPjr-håpene i Basic Warning tre musikkvideoer. Lørdag gjelder det i Oslo Spektrum.
– Østkanten har både det beste og det verste
Tone Tellevik Dahl (Ap) tar nominasjons- «striden» i partiet med knusende ro. Det gjør hun ikke når vi spør om levekårsforskjeller.
Vil du spille håndball med oss?
Bøler Håndball J02 har vokst seg ut av Håndballskolen og er klar for seriespill - nå ønsker vi oss flere lagvenninner!
Ny tittelsponsor til Oslo Maraton
Avtale signert 27.aug.2010
Resultater Klemetsrud Håndball
resultater klemetsrud håndball hummel cup 2010
7
Vant egen håndballcup
J18 tok gull i Nordstrand Hummel Cup
(10 bilder)
(24 bilder)
(8 bilder)
Håndballskole i Nordstrandhallen
(29 bilder)
| : | 12:30 | Barclays Premier League World |
|---|---|---|
| Extreme Sport: | 12:30 | Ticket to Ride 2009-2010 |
| CNN: | 12:30 | World Sport |
| DSF: | 12:30 | MotoGP Training Live |
| Viasat Sport 3: | 12:35 | MotoGP: 125cc - treningsrunde 1 |