Nordstrands BladSport
Sindre Eek viste mye bra i helgens kamper for KFUM/Oslo.
Kjøp bilde
Cato Valøy (høyre) og KFUM/Oslo var steget foran Karim Aouida (eks. Oslo Øst) og Harstad i den siste kampen i helgens eliteserie i futsal.
Kjøp bilde
EKEBERG: Horten (9-4), Sandefjord (7-2) og Harstad (3-1).
Det ble fasiten for KFUM/Oslo etter den første serierunden i futsal.
Vi regnet faktisk med at vi kunne vinne tre kamper denne helgen, for vi vet at vi ikke møtte noen av de sterkeste lagene, sier kaptein Eivind Sæther.
Horten og Sandefjord var lett match, men mot Harstad måtte KFUM/Oslo slite skikkelig.
Problemet vårt var at vi ikke klarte å score mål, og så får vi en kontring i mot oss og 0-1 isteden, sier Eivind.
Og Harstad forsvarte seg godt, og ledet til det gjensto ti minutter av matchen.
Vi blir litt frustrerte når vi ikke scorer, og så blir man litt småirritert, sier kapteinen.
Men så løsnet det.
Erik Jonvik banket ett frispark rett i mål etter at Stian Sortevik var blitt hektet, og så satte Sortevik spikeren i kista med sine to scoringer i sluttminuttene.
KFUM/Oslo har vært gode innendørs i mange år, og nå har de sjansen til å vise det for hele Norge.
Det vi tjener på er at vi er såpass bra organisert. Vi er taktisk bra defensivt, og det er styrken vår, mener Eivind.
Kapteinen synes helgens arrangement var bra.
Man ser at fotballforbundet har jobbet for dette, og det er skikkelig gøy å være med på, sier Eivind.
Neste runde går i Steinkjer i midten av desember.
Vi kommer til å få mye tøffere motstand, og jeg regner med at Nidaros, Holmlia og Vegakameratene vil være med i toppen, sier Eivind.
KFUM/Oslo er det eneste laget i eliteserien som spiller med et rent klubblag. De andre er snekret sammen ut i fra kompisgjenger.
Blant annet spiller Lørenskogs Karim Aouida (eks. Oslo Øst) for Harstad.
Klart vi har en fordel av å være en klubb tvers i gjennom, sier trener Esten O. Sæther.
Han har vært med på klubbens eventyr innendørs, og vet at laget har potensiale.
Vi har utviklet et grunnspill som vi prøver å følge. Er vi tålmodige og klarer det, så er vi gode, sier Sæther.
Treneren ble litt overrasket over Harstad.
Vi har møtt dem før, men denne gangen her var de ekstremt disiplinerte. Og det ga oss litt trøbbel, sier Sæther.
Han forteller at klubben først og fremst prioriterer debuten i neste års 2. divisjon utendørs, men at de selvfølgelig satser på å vinne eliteserien i futsal på veien.
Mesteren får en plass i UEFA-cupen, så det hadde vært gøy.
Publisert mandag 01. desember 2008 kl. 00:00.
Sist oppdatert mandag 01. desember 2008 kl. 12:45.
Mindreårig gutt innrømmer overgrepet
Politiet har i dag hentet inn en mindreårig gutt, som har erkjent voldtekten av 8-åringen på Skøyen skole.
Leter etter ung gutt etter voldtekt
Politiet leter etter en ung gutt etter den angivelige voldtekten av en åtte år gammel gutt på Skøyen skole tirsdag.
Lørdag kan de vinne i Oslo Spektrum
Denne uken slipper MGPjr-håpene i Basic Warning tre musikkvideoer. Lørdag gjelder det i Oslo Spektrum.
– Østkanten har både det beste og det verste
Tone Tellevik Dahl (Ap) tar nominasjons- «striden» i partiet med knusende ro. Det gjør hun ikke når vi spør om levekårsforskjeller.
Vil du spille håndball med oss?
Bøler Håndball J02 har vokst seg ut av Håndballskolen og er klar for seriespill - nå ønsker vi oss flere lagvenninner!
Ny tittelsponsor til Oslo Maraton
Avtale signert 27.aug.2010
Resultater Klemetsrud Håndball
resultater klemetsrud håndball hummel cup 2010
7
Vant egen håndballcup
J18 tok gull i Nordstrand Hummel Cup
(10 bilder)
(24 bilder)
(8 bilder)
Håndballskole i Nordstrandhallen
(29 bilder)
| : | 12:30 | Barclays Premier League World |
|---|---|---|
| Extreme Sport: | 12:30 | Ticket to Ride 2009-2010 |
| CNN: | 12:30 | World Sport |
| DSF: | 12:30 | MotoGP Training Live |
| Viasat Sport 3: | 12:35 | MotoGP: 125cc - treningsrunde 1 |