Nordstrands Blad har fått flere tips om en bil som holdt på å kjøre utfor muren ved parkeringsplassen på Jacobs på Holtet forrige uke.

Ifølge tipsere skal det ha skjedd klokken 10.30 en formiddag, og det skal ikke være skade på verken mennesker, bil eller eiendom.

– Det så ut som en godt voksen person som hadde uflaks og valgte feil vei å kjøre ut fra parkeringsplassen ved Jacobs. Han burde ha rygget først, sier en tipser til Nordstrands Blad.

– Noen hadde litt uflaks i dag og kanskje fullmånen og måneformørkelsen har lagt litt tåke på sjåføren, legger hun til.

Også mannen til Lucia Uchermann Talseth ble vitne til bilen som holdt på å kjøre utfor parkeringsplassen, og tok et bilde.

– Da var det noen i lokalmiljøet som ville ta en fru Hagen. Denne gangen ikke fra Slottsplassen, men Jacobs på Holtet, skriver hun i et Facebook-innlegg.

Politiet har ikke fått inn noen meldinger om hendelsen, opplyser de til Nordstrands Blad.

Det er Viking som har bistått med bergingsarbeidet. Nordstrands Blad har forsøkt å få en kommentar, men de har foreløpig ikke besvart henvendelsen.

Vi har ikke lyktes å få kontakt med bilføreren.