I en pressemelding fra forbundet står det at Manglerud Star Elite mister lisensen etter innstilling fra klubblisensutvalget.
NIHF viser til lisensreglementets paragraf 9 «Kriterier for lisens» og at klubben bryter med flere av disse punktene:
- Klubbens årsregnskap for 2022 viser et underskudd på 2,5 millioner og reduksjon av egenkapitalen til minus 2,3 millioner. Revisors beretning for 2022 uttrykker bekymring om vesentlig usikkerhet om fortsatt drift.
- Rapportering pr. 31. mars 2023 viser et underskudd på 440.000 som ytterligere forverrer situasjonen.
- Klubben har en særdeles utfordrende likviditet.
- Klubben har høy gjeld i forhold til omsetning.
NIHF har vurdert at det er altfor stor usikkerhet når det gjelder mulighet for deltakelse i eliteserien, og konkluderer med at klubben ikke tildeles lisens for sesongen 2023/24.
Neste rangerte lag i henholdsvis 1. og 2. divisjon (etter kvalifiseringene våren 2023), får tilbud om plass i divisjonene over forutsatt at forbundsstyrets vedtak blir stående. Dette gjelder henholdsvis Comet Halden og Ski ishockey.

Manglerud Star og Grüner vurderer å slå seg sammen: – Vil ha et nummer to-lag i Oslo
Bjørn (80) nekter å pensjonere seg: – Den dagen jeg er ferdig her skal jeg bæres ut med begge beina først
