PRINSDAL: – Han sitter nå i arrest, og politiet ønsker å avhøre ham torsdag. Det tas sikte på å fremstille ham for varetektsfengsel førstkommende fredag, skriver politiet i en pressemelding onsdag kveld.
20-åringen ble pågrepet på grensen mellom Ungarn og Serbia torsdag i forrige uke. Norsk politi fikk allerede dagen etter pågripelsen klarsignal til å hente den drapssiktede mannen i Ungarn.
To andre unge menn er også siktet for drap eller medvirkning til drap på Halil Kara (21), som ble skutt i hodet ved Prinsdal Grill fredag 10. januar. Disse er varetektsfengslet.
– Per nå er det ikke noe annet nytt politiet ønsker å gå ut med nå. Men vi vil informere hvis det blir ytterligere utvikling i saken eller det fremkommer opplysninger fra etterforskningen vi kan gå ut med, skriver politiet i pressemeldingen.

Ytterligere en mann siktet for drapet i Prinsdal

Det var Halil Kara (21) som ble skutt og drept i Prinsdal
