Natt til fredag 3. mars starter arbeidet med å støpe nye Østensjøveien bru. Det betyr at fra grytidlig fredag morgen er Østensjøveien helt stengt for alle trafikanter. Dermed må alle som kjører, går eller sykler Østensjøveien til Brynseng finne alternative løsninger.
Det er Sporveien som skal støpe T-banebroen. Henning Johnsen, prosjektleder i Sporveien for Østensjøbaneprosjektet, forteller at de er helt nødt til å stenge veien av sikkerhetsmessige årsaker.
– Ingen kan passere under brua mens den støpes av sikkerhetshensyn. Men vi lover å åpne straks det er forsvarlig, sier prosjektlederen.
Når broen støpes fredag skal rundt 150 lastebillass med over 1000 kubikkmeter betong fraktes til anleggsområdet. Under arbeidet kan ingen oppholde seg under det nye broelementet. Johnsen forklarer at de også må holde veien stengt mens betongen stivner.
Dermed blir Østensjøveien stengt i tre dager, fra og med fredag morgen og til og med søndag 5. mars. Fra mandag 6. mars skal det etter planen være klart for ferdsel igjen.
Gratis T-bane forbi anleggsområdet
I forbindelse med Østensjøbaneprosjektet har det også tidligere vært nødvendig å stenge veien, som da Sporveien heiste ut den 100 år gamle Bryn bru i oktober og den nye brua kom på plass i februar.
Men de gangene kunne man holde fortauet åpent for mye trafikanter. Denne gangen var ikke det mulig, så derfor må også fotgjengere og syklister finne alternative ruter forbi anleggsområdet.
– Når vi stenger Østensjøveien natt til fredag er ikke de alternative rutene gode nok for syklister, barnevogner eller rullestolbrukere. Enten ble det en omvei på flere kilometer, eller så må man gå en sti og en trapp ned via Fagerlia. For mange myke trafikanter blir det vanskelig å komme seg fram, sier Henning Johnsen.
Bildene nedenfor viser at den alternative gangveien absolutt ikke er for alle.
Én løsning kan være å ta T-banen mellom Høyenhall og Brynseng. Ruter lar alle myke trafikanter ta T-banen forbi sperringene gratis mens brua støpes.
Merk at det kun er gratis å reise mellom Høyenhall og Brynseng i disse dagene. På alle andre strekninger må du ha gyldig billett.
Selv om man kan kjøre T-bane gratis mellom Høyenhall og Brynseng, vil Ruter advare om at det kan bli fullt i rushtiden.
– Særlig fredag blir kritisk. Da er det normal rushtrafikk og selv om man kan ta med sykkelen gratis mellom disse to holdeplassene, er det jo begrenset hvor mange det er plass til, sier Øystein Dahl Johansen i Ruter.
Har man barnevogn eller sykkel med seg, kan det med andre ord være lurt å unngå rushtidstrafikken hvis man kan.
Skilting og omkjøring for biler og busser
Det vil skiltes med omkjøring for de som kommer kjørende og syklende. De som bor i nærområdet vil også få et SMS-varsel om stengingen.
Merk at busslinje 23 får omkjøring i disse dagene. Det gjelder også nattbussene som kjører Østensjøveien, linje 3N og 4N.
Busslinje 24 vil styrkes i denne perioden med flere avganger både fredag, lørdag og søndag.
Se faktaboksen nedenfor for alle endringer i busstrafikken de kommende dagene:
Endringer på busslinjer i perioden 3. - 6. mars
Linje 23
Får omkjøring fra driftsdøgnets start fredag 03.03 til og med driftsdøgnet søndag 05.03 (kjører som normalt fra driftsdøgnets start mandag 06.03). Linje 23 kjører Ring3/E6 mellom Teisenkrysset og Manglerud i begge retninger.
Følgende holdeplasser blir ikke betjent:
- Brynsengveien
- Brynseng T
- Høyenhall T
- Bryn senter
Linje 24
Får ekstra avganger fredag 03.03, lørdag 04.03 og søndag 05.03.
Fordi linje 23 ikke får betjent Brynseng i omkjøringsperioden, blir det flere avganger på linje 24. Disse avgangene settes inn mellom rushtid, på kvelden og lørdagen når linje 24 normalt ikke er i drift, og vil betjene strekninga Økern – Brynseng – Økern. Hverdagene vil det gå buss på linje 24 hele driftsdøgnet (som linje 23). Lørdagen og søndagen går linje 24 mellom Økern og Brynseng fra ca. kl. 06:00 til kl. 20:00.
Linje 3N
Nattbusser 04.03 og 05.03
Får omkjøring mellom Helsfyr og Rognerud i begge retninger.
*Fra Helsfyr får 3N ikke betjent:
- Brynseng T i riktig retning (Betjener holdeplassen i motsatt retning)
- Høyenhall T
- OBS: 3N får midlertidig holdeplass Bryn senter i Østensjøveien via á vis Bryn senter
*Fra Skullerud får 3N ikke betjent:
- Høyenhall T
- Bryn senter (får midlertidig holdeplass før rundkjøring)
Morgenbusser 03.03- 06.03
*Fra Skullerud: Det etableres en midlertidig holdeplass før rundkjøringa ved Bryn Senter – bussen tar til venstre i rundkjøringa og ut på Ring3/E6 og inn i Brynstunnelen – tar første avkjøring etter Brynstunnelen (mot Tveita/Helsfyr) – til høyre i Nils Hansens vei – til høyre i Østensjøveien – ordinær trasé fra Brynseng T.
Følgende holdeplasser betjenes ikke:
- Høyenhall
Linje 4N
Nattbusser 04.03 og 05.03 får omkjøring mellom Helsfyr og Manglerud i begge retninger.
*Fra Helsfyr får 4 N ikke betjent:
- Brynseng T i riktig retning (Betjener holdeplassen i motsatt retning)
- Høyenhall T
*Fra Bergkrystallen får 4 N ikke betjent:
- Bryn Senter
- Høyenhall T
Morgenbusser 03.03- 06.03
Fra Bergkrystallen: Etter holdeplassen Manglerud kjører bussen gjennom Brynstunnelen og tar første avkjøring etter tunnelen (mot Tveita/Helsfyr) – til høyre i Nils Hansens vei – til høyre i Østensjøveien – ordinær trasé fra Brynseng T.
Følgende holdeplasser betjenes ikke:
- Bryn Senter
- Høyenhall T
Den nye Østensjøbanen
Høsten 2021 startet arbeidet med å fornye den siste delen av Østensjøbanen, mellom Brynseng og Hellerud. Strekningen ble bygd i perioden 1923–1926, og den nye Hellerudtunnelen på 385 meter vil gi mulighet for høyere hastighet. I første omgang vil farten øke fra 30 til 50 km/t og senere når Sporveiens nye signalanlegg tas i bruk, er målet å komme opp i 60 km/t.
Nordstrands Blad har fulgt arbeidene med Østensjøbanen og byggingen av tunnelen tett, og har tidligere skrevet om at Østensjøveien stenges flere ganger i første kvartal i 2023.
Etter planen skal hele Østensjøbaneprosjektet være ferdig i september 2023.
– Vi gjør jo dette for en god sak. Ny fremtidig trase vil erstatte en strekning på Østensjøbanen som opprinnelig ble laget som trikketrasé for 100 år siden, sier prosjektleder Henning Johnsen.