Bjercke på topp for Venstre i Oslo

LISTETOPP: Hallstein Bjercke fra Godlia er Oslo Venstres førstekandidat foran kommunevalget 2019. Arkivfoto

LISTETOPP: Hallstein Bjercke fra Godlia er Oslo Venstres førstekandidat foran kommunevalget 2019. Arkivfoto

Østensjøbeboer Hallstein Bjercke er enstemmig valgt som listetopp for Oslo Venstre foran kommunevalget høsten 2019.

DEL

OSLO: Mandag 26. november avholdt Oslo Venstre sitt nominasjonsmøte, og der ble Hallstein Bjercke enstemmig valgt som partiets førstekandidat.

Bjercke bor på Godlia i Bydel Østensjø og er tidligere byråd. Han leder i dag partiets bystyregruppe.

– Tusen takk for tilliten. Jeg elsker byen min og vil kjempe til krampa tar meg for at Venstre igjen skal styre Oslo i 2019, sier Hallstein Bjercke i en pressemelding etter nominasjonsmøtet.

Venstre har i dag fire plasser i Oslo bystyre.

De tre påfølgende toppkandidatene etter Bjercke foran kommende valg er Marit Kristine Vea fra St. Hanshaugen, Julianne Ferskaug fra Frogner og Haakon Riekeles fra St. Hanshaugen.

Du finner flere lokalbeboere lenger ned på bystyrelisten, som du kan se i sin helhet her:

Oslo Venstres bystyreliste for 2019-2023

  1. Hallstein Bjercke, Østensjø
  2. Marit Kristine Vea, St. Hanshaugen
  3. Julianne Ferskaug, Frogner
  4. Haakon Riekeles, St. Hanshaugen
  5. Guri Melby, Grünerløkka
  6. Anna Dåsnes, Sagene
  7. Christian Herzog, Alna
  8. Tina Kornmo, Frogner
  9. Espen Ophaug, Gamle Oslo
  10. Margrethe Geelmuyden, Ullern
  11. Hans Kristian Voldstad, Vestre Aker
  12. Gøril Bjerkhol Havro, Gamle Oslo
  13. Audun Gotaas Bonde, Nordstrand
  14. Ingeborg Briseid Kraft, Nordre Aker
  15. Jarl Alnæs, Grünerløkka
  16. Julia Anh Thu Ølmheim, Stovner
  17. Siv-Live Bendixen Stærk, Bjerke
  18. Kyrre Alvær, Søndre Nordstrand
  19. Linn Beate Kaald Thoresen, Grorud
  20. Simon Seland, St. Hanshaugen
  21. Øystein Aurlien, Ullern
  22. Borgar Aamaas, Nordre Aker
  23. Christina Apuzzo, Nordre Aker
  24. John Bjørnøy, Søndre Nordstrand
  25. Frida Blomgren, Østensjø
  26. Einar Dåsnes, St. Hanshaugen
  27. Kjetil Eritzland, Sagene
  28. Dyveke Fjeld Elset, St. Hanshaugen
  29. Guro Fjellanger, Gamle Oslo
  30. Ragnhild Forsberg, Gamle Oslo
  31. Dag Gaute Gaasemyr, Nordre Aker
  32. Karl Arthur Giverholt, St. Hanshaugen
  33. Kamile Gürsel, Gamle Oslo
  34. Håvard Haagenrud, Grünerløkka
  35. Liv Irene Haug, Nordre Aker
  36. Gudrun Jære Hoel, St. Hanshaugen
  37. Anne Hollerud, Vestre Aker
  38. Jan Petter Holtedahl, St. Hanshaugen
  39. Sonja Myhre Holten, Frogner
  40. Ida Andersen Hundvebakke, Østensjø
  41. Sofie Høgestøl, Grünerløkka
  42. Britt Inglingstad, Østensjø
  43. Nawaz Khan, Alna
  44. Maria Klose, Grünerløkka
  45. Berit Kvæven, Ullern
  46. Tor Kåpvik, Nordre Aker
  47. Kjersti Larsen, Ullern
  48. Yngve Lien, Østensjø
  49. Ingvill Elvestad Meltvedt, Vestre Aker
  50. Morten Grinna Normann, Gamle Oslo
  51. Torgeir Ose, Vestre Aker
  52. Olav Persson Ranes, Nordstrand
  53. Anne Sender, Grünerløkka
  54. Ole-Andreas Sjømoen, Grorud
  55. Helene Skulstad, Gamle Oslo
  56. Linn Skyum, Sagene
  57. Anders Tangen, Gamle Oslo
  58. Eirik Torheim, Grorud
  59. Catrine Fladsrud Vold, Nordstand
  60. Vegard Vik, Vestre Aker
  61. Tore Walaker, Frogner
  62. Anita Vold, Grünerløkka
  63. Sarah Zahid, Søndre Nordstrand
  64. Sebastian Øyrehagen, Bjerke
  65. Odd Einar Dørum, Ullern.

LES OGSÅ:

Lokale navn topper nominasjonslister

Tre lokale på topplaget til Rødt Oslo

Espen Andreas Hasle er KrFs listetopp i Oslo

Artikkeltags