Her er Oslo KrFs bystyreliste før lokalvalget i 2019

Artikkelen er over 1 år gammel

Espen Andreas Hasle fra Nordstrand er listetoppen til Kristelig Folkeparti før kommunevalget 2019.

DEL

OSLO: Espen Andreas Hasle er også kjent som Manglerud sogneprest. Med seg på bystyrelisten, som ble vedtatt på nominasjonsmøtet i november, har han flere andre lokalbeboere.

LES OGSÅ: Sognepresten Espen Andreas Hasle er KrFs listetopp

I dag har KrF kun én plass i Oslo bystyre. Skulle de få flere i neste valgperiode må vi ned på fjerde- og sjetteplass for å finne de neste lokalbeboerne  - Sigmund Vefring fra Østensjø og Frode Woldsund fra Nordstrand.

På "topp 20" er det tilsammen seks lokalbeboere.

Profilerte Hans Olav Syversen fra Bydel Søndre Nordstrand, som rykket ut av Stortinget etter 12 år etter forrige valg, er på 55. plass.

Fullstendig bystyreliste finner du nederst i saken.

LES OGSÅ:

Aina Stenersen vant valgthriller i Oslo Frp

Wilhelmsen på "topp tre" i Oslo MDG

Bjercke topper Venstre-listen

Tre lokale på topplaget til Rødt Oslo

Lokale navn topper nominasjonslister

Oslo KrFs bystyreliste:

Nr.FornavnEtternavnF.årLokallag
1Espen AndreasHasle1972Nordstrand
2Silje KvammeBjørndal1981Frogner
3SaniaKahn2001Sentrum
4SigmundVefring1985Østensjø
5Lilly KristinLangnes1973Frogner
6Frode Woldsund1964Nordstrand
7CarolineHol1978Sentrum
8Mathias Slettholm1989Sentrum
9ElisabethLøland1984Østensjø
10HartvigOpsjøn1950Alna
11RandiBirkeland1983Sentrum
12ChristofferSahl1976Søndre Nordstrand
13EliseHaugland1973Bjerke
14Yvonne GiplingAlbin-Amiot1985Sentrum
15Ingvild OfteArntsen1988Sentrum
16RezaEghdami1963Stovner/Grorud
17MonaEnstad1952Vestre Aker/Ullern
18Emil AndréErstad1981Nordre Aker
19SiljeFarner-Calvert1978Østensjø
20Rannveig BremerFjær1950Alna
21MariaGabrielsen1983Nordre Aker
22Lars ChristianGjelaug1980Nordstrand
23Ole AndreasGjerull1976Østensjø
24Ursula SmålandGoth1961Frogner
25Sigrid RegeGårdsvoll1987Søndre Nordstrand
26Hans PetterHammersmark1989Sentrum
27Jan-Erik FjukstadHansen1965Alna
28Mirjam FjukstadHansen2000Alna
29OddvarHatlehol1951Stovner/Grorud
30EilevHegstad1991Søndre Nordstrand
31LasseHeimdal1962Nordstrand
32Vegard Heldal1995Sentrum
33Vegard Hellevik1985Frogner
34HildegunnHernes1979Sentrum
35Maria Sau FongHo1961Vestre Aker/Ullern
36LiveHusan1977Vestre Aker/Ullern
37Anne-LinHynnekleiv1981Nordstrand
38Ragnhild AadlandHøen1976Frogner
39ØyvindHåbrekke1969Søndre Nordstrand
40SteinarKildal1960Stovner/Grorud
41GunnarKvalvaag1947Nordstrand
42    
43BorgnyLofthus1923Bjerke
44MortenMagelssen1978Nordre Aker
45Karoline GrosåsNordbø1985Vestre Aker/Ullern
46    
47Gunnar ReinOlsen1956Nordre Aker
48Gro Alsaker-NøstdahlOmtvedt1943Nordre Aker
49Per KristianSbertoli1978Søndre Nordstrand
50YngveSlettholm1955Østensjø
51Kristofer Olai RavnStavseng1992Frogner
52PerStensrud1962Berke
53MagneStorebø1957Nordre Aker
54MortenSyversen1944Vestre Aker/Ullern
55Hans OlavSyversen1966Søndre Nordstrand
56GyroSølvsberg1956Søndre Nordstrand
57BenedikteTollefsen-Minos1966Vestre Aker/Ullern
58VibeckeØstby1966Vestre Aker/Ullern
59Trine LiseAasheim1958Stovner/Grorud

Artikkeltags