Se hvilke lokale politikere du kan stemme på

VALG: Nå kan du være med å bestemme hvilke politikere som skal styre de neste fire årene. Arkivfoto

VALG: Nå kan du være med å bestemme hvilke politikere som skal styre de neste fire årene. Arkivfoto

Artikkelen er over 2 år gammel

Usikker på hvem du skal stemme inn på Stortinget ved stortingsvalget? Her er en samlet liste over valgkandidatene fra bydelene Søndre Nordstrand, Østensjø og Nordstrand.

DEL

Ved stortingsvalget stiller 4438 personer til valg. Totalt skal det velges 169 representanter til Stortinget, hvorav 19 er utjevningsmandater.

Er du ikke hjemme på valgdagen? Se her hvor du kan forhåndsstemme i våre bydeler.

Fra 19 partier kan man velge mellom 69 kandidater i Oslo; 17 fra Nordstrand, 28 fra Østensjø og 24 fra Søndre Nordstrand.

I listen under er de ulike partiene presentert i alfabetisk rekkefølge og kandidatene står med nummeret de er på valglistene.

I perioden 2013-2017 har fordelingen av innvalgte representanter til Stortinget sett slik ut:

Arbeiderpartiet55Høyre48
Fremskrittspartiet29Kristelig Folkeparti10
Senterpartiet10Venstre9
Sosialistisk Venstreparti7Miljøpartiet De Grønne1

PRØV OGSÅ: Velgerhjelperen hjelper deg å velge parti!

Alliansen

1. Hans Jørgen Lysglimt Johansen, f. 1971, bydel Nordstrand

14. Toril Pettersborg, f. 1963, bydel Søndre Nordstrand

21. Brynjulf Brynjulfsen, f. 1938, bydel Nordstrand

Arbeiderpartiet

4. Siri Gåsemyr Staalesen, f. 1973, bydel Nordstrand

23. Nasir Ahmed, f. 1983, bydel Østensjø

Demokratene i Norge

6. Trond Håheim, f. 1961, bydel Nordstrand

7. Rolf Pedersen, f. 1935, bydel Nordstrand

Feministisk Initiativ

6. Ibrahim Sheikh Mohamed Ahmed, f. 1979, bydel Østensjø

8. Nicolai Kjærnes, f.1987, bydel Nordstrand

16. Lone Alice Johansen, f. 1982, bydel Østensjø

20. Jorunn Store Johansen, f. 1978, bydel Østensjø

Fremskrittspartiet

1. Siv Jensen, f. 1969, bydel Nordstrand

7. Tommy Skjervold, f. 1982, bydel Østensjø

8. Siri Ulleberg, f. 1989, bydel Østensjø

Helsepartiet

5. Olga Andresen, f. 1969, bydel Østensjø

14. Linn Ch. Punnerud Engelstad, f. 1987, bydel Søndre Nordstrand

20. Vibeke Jarness, f. 1976, bydel Østensjø

22. Ruby Askvik, f. 1973, bydel Søndre Nordstrand

23. Rolf Nielsen, f. 1955, bydel Nordstrand

Høyre

5. Mudassar Hussain Kapur, f. 1976, bydel Nordstrand

15. Alice Aarebrodt, f. 1986, bydel Østensjø

Kristelig Folkeparti

1. Hans Olav Syversen, f. 1966, bydel Søndre Nordstrand

6. Espen Andreas Hasle, f. 1972, bydel Nordstrand

11. Frode Woldsund, f. 1964, bydel Nordstrand

15. Yngve Slettholm, f. 1955, bydel Østensjø

19. Eilev Hegstad, f. 1991, bydel Østensjø

20. Eldbjørg Mosvold Larsen, f. 1946, bydel Østensjø

21. Jon Steinar Kjøllesdal, f. 1979, bydel Søndre Nordstrand

22. Elisabeth Løland, f. 1984, bydel Østensjø

23. Gunnar Kvalvaag, f. 1947, bydel Nordstrand

Liberalistene

4. Emmeli Nyman, f. 1993, bydel Søndre Nordstrand

Miljøpartiet De Grønne

7. Mohammad Shoaib Sultan, f. 1973, bydel Søndre Nordstrand

8. Einy Beatrix Langmoen, f. 1957, bydel Nordstrand

11. Einar Wilhelmsen, f. 1974, bydel Østensjø

20. Anne Dubrau, f. 1986, bydel Søndre Nordstrand

Norges Kommunistiske Parti

1. Adrian Larsen Steinbø, f. 1991, bydel Østensjø

Partiet De Kristne

5. Vigdis Wilhelmsen, f. 1944, bydel Søndre Nordstrand

8. Tore Wilhelmsen, f. 1942, bydel Søndre Nordstrand

13. Terje Lorentzen, f. 1945, bydel Østensjø

14. Inger Lorentzen, f. 1948, bydel Østensjø

15. Milo Hellenes, f. 1950, bydel Søndre Nordstrand

18. May Østhassel, f. 1955, bydel Nordstrand

19. Evert Westerveld, f. 1937, bydel Søndre Nordstrand

20. Gunvor Svendsen, f. 1930, bydel Nordstrand

21. Per Svendsen, f. 1931, bydel Nordstrand

24. Kai Hornnæss, f. 1956, bydel Søndre Nordstrand

Pensjonistpartiet

16. Kjell Danielsen, f. 1933, bydel Østensjø

Piratpartiet

4. Anders Dalen, f. 1964, bydel Søndre Nordstrand

11. Manuel Antonio Pettersen Lains, f. 1980, bydel Østensjø

19. Øystein Bruås Jakobsen, f. 1976, bydel Søndre Nordstrand

Rødt

1. Bjørnar Moxnes, f. 1981, bydel Nordstrand

6. Rameen Najam Sheikh, f. 1997, bydel Søndre Nordstrand

16. Trude Korsvik Nilsen, f. 1980, bydel Søndre Nordstrand

Senterpartiet

1. Aisha Naz Bhatti, f. 1981, bydel Søndre Nordstrand

9. Daniel Stephanek, d. 1974, bydel Østensjø

15. Qaman Kalif Musse, f. 1981, bydel Søndre Nordstrand

17. Kurtish Iljazi, f. 1985, bydel Østensjø

22. Tone Kristin Brenna, f. 1976, bydel Søndre Nordstrand

23. Morten Lund, f. 1945, bydel Søndre Nordstrand

25. Unn Aarrestad, f. 1938, bydel Søndre Nordstrand

Sosialistisk Venstreparti

9. Trine Dønhaug, f. 1956, bydel Søndre Nordstrand

10. Tom Rellsve, f. 1938, bydel Østensjø

16. Hanne Eldby, f. 1963, bydel Østensjø

20. Warsan Ismail, f. 1990, bydel Østensjø

21. Ingrid Kvale Kiran, f. 1997, bydel Østensjø

25. Marianne Borgen, f. 1951, bydel Østensjø

Venstre

11. Kyrre Alvær, f. 1972, bydel Søndre Nordstrand

23. Hallstein Braaten Bjercke, f. 1977, bydel Østensjø

24. Toril Berge Flatabø, f. 1978, bydel Østensjø

Klikk deg inn her hvis du vil se en samlet oversikt over alle partier og grupper som stiller lister, inklusive kandidatnavn, i alle fylkeskommuner ved stortingsvalget.

Artikkeltags